Logo firmy Andar
Bezpieczny dom jak na dłoni

Ubezpieczenia Majątkowe

Każdy z nas chciałby zapewnić sobie jak i swoim bliskim bezpieczeństwo. Dlatego ubezpieczenie majątku jest również bardzo ważne w naszym życiu. Dzięki temu ubezpieczeniu możemy objąć ochroną wszystkie składniki naszego majątku, co daje nam gwarancję bezpieczeństwa. Dzięki dopasowaniu odpowiedniej polisy, możecie Państwo objąć odpowiednią ochroną dom, ruchomości domowe, odpowiedzialność cywilną.

Ubezpieczenia mieszkania i domu

szeroki pakiet ubezpieczeń mieszkania lub domu na wypadek takich zdarzeń jak: pożar ,zalanie, przepiecia  lub kradzież z włamaniem  oraz wielu innych zdarzeń

Kompleksowe ubezpieczenie mieszkania lub domu to gwarancja poczucia bezpieczeństwa.
Nowoczesne ubezpieczenia domu i mieszkania dzięki szerokiemu zakresowi ochrony zapewnią Ci spokój o każdej porze przez cały rok

Ochroną ubezpieczeniową mogą być objęte nieruchomości oraz mienie ruchome ( wyposażenie domu lub mieszkania)

Ochroną ubezpieczeniową mogą zostać objęte też inne budynki : domki letniskowe, garażę lub budynki gospodarcze

Dla kogo jest to ubezpieczenie?

Ubezpieczenie domku letniskowego może wykupić każdy właściciel domku, działki przynależącej do ogródków działkowych, przyczepy kempingowej czy wagonu przystosowanego do mieszkania.

Jaki jest zakres ubezpieczenia domku letniskowego?

W odróżnieniu od naszych mieszkań, domek letniskowy narażony jest w większym stopniu na wystąpienie szkody. Jako najczęstsze przyczyny szkód wymienia się pożar, huragan, uderzenie pioruna, eksplozję, grad, lawinę, obsuwanie się ziemi, trzęsienie ziemi, zapadanie się ziemi oraz zalanie. Wyjeżdżając w pośpiechu najłatwiej zapomnieć o sprawdzeniu, czy wszystko zostało wyłączone bądź zamknięte. Pozostawienie niezabezpieczonego dobytku może skończyć się kradzieżą. Liczne włamania, szczególnie do ogródków działkowych, poza kradzieżą dóbr, wiążą się ze zniszczeniami, narażając ich właścicieli na koszty naprawy.

Okres letni, poza upałami to czas gwałtownych załamań pogody. Domki letniskowe, budowane w otoczeniu drzew lub jezior, narażone są szczególności na zniszczenia właśnie poprzez upadek drzewa, bądź powódź. Istotne jest, by wybierając ubezpieczenie, posiadało ono w standardowym zakresie ochronę przed szkodami, na które najczęściej narażony jest nasz dobytek.

Obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej wykupuje każdy posiadacz zarejestrowanego pojazdu lub określonego zawodu. OC w życiu cywilnym działa na podobnej zasadzie i jest jedną z tych polis, którą powinien mieć każdy dorosły . Dlaczego warto wykupić OC w życiu prywatnym i w jakich sytuacjach się przydaje

 

Ryzyko w życiu prywatnym

 Każdy, z pewnością, miewał sytuacje, w których nieumyślnie wyrządził komuś szkodę. Do takich szkód zalicza się np. potrącenie na rowerze pieszego, stłuczenie jakiegoś przedmiotu w sklepie lub hotelu, uszkodzenie przez dziecko szyby sąsiada, zalanie mieszkania, szkody spowodowane przez psa: na przkład spowodowanie wypadku samochodowego przez wbiegającego na drogę naszego pupila , a nawet zjedzenie przez kota rzadkiej odmiany kanarka. Wszystkie te i tym podobne sytuacje zabezpiecza polisa. OC w życiu prywatnym chroni zatem przed finansowymi roszczeniami osób trzecich w przypadku, gdy wyrządzimy im szkodę osobową lub rzeczową. W odniesieniu do pierwszej, mówimy o zadośćuczynieniu, do drugiej – o odszkodowaniu.

Kiedy zadziała polisa OC w życiu prywatnym

Każda polisa OC zadziała tylko pod warunkiem, że da się ustalić „winnego”. Jeśli zatem zalejemy mieszkanie sąsiada, ponieważ pękła rura kanalizacyjna, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie tylko i wyłącznie wówczas, kiedy jasno przyznamy, że rura pękła z naszej winy. Jeżeli w trakcie jazdy na rowerze potrącimy pieszego, mimo, że wtargnął na ścieżkę rowerową (np. pociągnięty przez psa) – ubezpieczyciel wypłaci zadośćuczynienie za urazy pieszego, jeśli przyznamy, że potrącenie wyniknęło z naszej nieuwagi. Mimo, że wydaje się to absurdalne, na podobnej zasadzie działają także inne ubezpieczenia. Nie ma winnego, nie ma wypłaty. W tej sytuacji warto porozumieć się z poszkodowanym i ustalić jedną, najlepszą wersję.

Kiedy polisa OC w życiu prywatnym nie zadziała?

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych polis, OC w życiu prywatnym posiada wyłączenia, zawarte zwykle w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Warto drobiazgowo czytać OWU przed podpisaniem polisy, by mieć pewność, że zabezpieczy ona nasze potrzeby. Czego, zatem, nie obejmuje większość polis OC w życiu prywatnym?

podczas zawierania umowy ubezpieczenia OC w życiu prywatnym warto zapytać o dodatkowe rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej

 

 

Potrzebujesz więcej informacji?